नेपाली / English / हिन्दी

चर्चित अभिनेत्री कुमकुमको ८६ वर्षको उमेरमा निधन

मुम्बई । भारतीय चलचित्रमा चर्चित अभिनेत्री कुमकुम ८६ वर्षको उमेरमा निधन भएको छ । कुमकुमले आफ्नो क्यारियरमा १०० भन्दा बढी फिल्महरूमा काम गरेकि थिईन । यी फिल्महरूमा मदर इंडिया, ललकार, कोहिनूर, उजाला, नया दौड़, प्यासा, मिस्टर एक्स र आँखे जस्ता प्रख्यात र सुपरहिट फिल्महरू थिए । उनले गुरु दत्त धर्मेन्द्र, किशोर कुमार र शम्मी कपूर जस्ता ठूला कलाकारसँग चलचित्रहरुमा अभिनय गरेकि थिईन ।

प्रसिद्ध अभिनेता जोनी वाकरको छोरा र अभिनेता नासिर खानले ट्वीट गरी यस समाचारका बारे जानकारी दिए । उनले आफ्नो ट्वीटमा लेखे, कुमकुम चाची प्रख्यात युगकी अभिनेत्री रहिनन उनी ८६ वर्षकी थिइन । धेरै चलचित्रहरुमा गीत र नृत्य उनिमा फिल्माएका थिए । उनले मेरो बुबा जोनी वाकरसँग धेरै चलचित्रहरुा अभिनय गरेकि थिईन । उनका जन्म १९३४ सालमा बिहारको शेखपुरा जिल्लाको हुसेनाबादमा भएको थियो । उनका बुबा हुसेनाबादका नवाब थिए । कुमकुमले सज्जाद अकबर खानसँग विवाह गरेकि थिईन ।

कुमकुमलाई पहिलो ब्रेक प्रख्यात फिल्म निर्माता र अभिनेता गुरु दत्तले आफ्नो फिल्म ’आर पार’ को प्रसिद्ध गीत ’कभी आर कभी पार’ मा दिएका थिए । यस पछि, गुरु दत्तले आफ्नो प्रसिद्ध फिल्म ’प्यासा’ मा कुमकुमलाई सानो भूमिका दिएका थिए । कुमकुमले आफ्नो फिल्म क्यारियरमा आर पार, मिर्जा गालिब, श्रीमान र श्रीमती कुंदन, फन्टुश, सीआईडी, नया दौड़, मदर इंडिया, प्यासा, कोहिनूर, दिल भी तेरा हम भी तेरे, बाम्बे, श्री एक्स, राजा र रंका, आंखें, ललकार र जलते बदन जस्ता चलचित्रहरुमा अभिनय गरेकि थिईन । त्यस्तै सन् १९६३ मा रिलीज भएको पहिलो भोजपुरी भाषाको फिल्म ’गंगा मैंया तोहे पियारी चढाईबो’ मा नायिकामा कुमकुम थिइन् ।