नेपाली / English / हिन्दी

आईपीएल को नयाँ तालिका घोषणा, पहिलो खेल मुम्बई इन्डियन र चेन्नई सुपर किंग्स बीच मुठभेड

इन्डियन प्रीमियर लीग (आईपीएल २०२०) को नयाँ तालिका आइतवार जारी गरिएको छ । भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्ड (बीसीसीआई) का अनुसार प्रतियोगिताको पहिलो खेल चेन्नई सुपर किंग्स (सीएसके) र मुम्बई इन्डियन्सबीच सेप्टेम्बर १९ मा अबु धाबीमा खेलिने छ । खेल भारतीय समय अनुसार राति ७.३० बजे खेल शुरु हुने छ । अहिले लीग खेलको तालिका मात्र घोषणा गरिएको छ । प्ले अफ मिति र मैदानहरू पछि घोषणा गरिने छ ।

आईपीएल २०२० को पूर्ण तालिका

१३ औं सत्र १९ सेप्टेम्बरदेखि सुरु हुनेछ, जबकि अन्तिम खेल १० नोभेम्बरमा खेलिने । यो १० डबल हेडर समावेश गरेको छ अर्थात् दिनको दुई खेल र साँझका खेलहरू अब आधा घन्टा अगाडि साँझ ७.०० (भारतीय समय) मा सुरु हुनेछ । आईपीएलको १३ औं संस्करण पहिलो मार्च देखि आयोजना गर्ने घोषणा गरिएको थियो तर यो कोरोना भाइरसको बढ्दो प्रकोपका कारण स्थगित गरिएको थियो ।

दुई खेलको दिन पहिलो खेल दिउँसो ३.३० मा हुनेछ, दोस्रो खेल साँझ ७.३० देखि खेल्ने छ । जुन दिन मा एक मात्र खेल हुन्छ त्यो दिन बेलुकि ७.३० देखि खेल शुरु हुने छ । दुबई, २४ अबुधाबी २० शारजाहमा १२ खेल खेलिने छन । ५३ दिनमा ८ टीमहरू बीच ६० खेल । १० डबल हेडर (एक दिनमा दुई मैच) म्याच । खेलहरू३.३० र ७.३० (साँझ) । ३ स्टेडियमहरू (अबु धाबी, शारजाह र दुबई

प्रतियोगिताको कार्यक्रम पहिले नै घोषणा गरिसकिएको थियो, तर यस बीचमा, चेन्नई सुपर किंग्सका दुई खेलाडीहरू कोरोना संक्रमित सकारात्मक पाईएका थिए । चेन्नई सुपर किंग्स खेलाडीहरु को रिपोर्ट नकारात्मक आएको छ र टोलीले अभ्यास गर्न थालेको छ । सुपर किंग्सले युएईमा अगस्ट २८ देखि अभ्यास सुरु गर्ने थियो, तर टोलीका १३ सदस्य (२ खेलाडी र ११ जना सहयोगी स्टाफ) कोरोना संक्रमित सकारात्मक पाए पछि यसलाई स्थगित गर्नुपरेको थियो ।

कमेन्ट्री टोलीमा भारतीय समाचार माध्यमका अनुसार बीसीसीआईले सात जना टिप्पणीकार (आईपीएल कमेन्टर्स) लाई अन्तिम फायनल गरेको छ । यसमा सुनील गावस्कर, लक्ष्मण शिवरामकृष्णन, मुरली कार्तिक, दीप दासगुप्त, अंजुम चोपड़ा, रोहन गावस्कर र हर्ष भोगले शामिल छन् । तिनीहरू सबै १० सेप्टेम्बरमा युएई प्रस्थान गर्नेछन् । यी दुई प्यानेलमा विभाजित छन् । एउटा दुबई र शारजाहका लागि आधारित छ भने अर्को अबु धाबीमा आधारित छ ।