नेपाली / English / हिन्दी

ईटालीमा क्रिसमस र नयाँ वर्षमा मध्यरातको पार्टीमा रोक, एक शहरबाट अर्को शहरको लागी यात्रा गर्न कडाई

वाशिंगटन । फ्रान्स जस्ता युरोपियन देशहरूमा जहाँ संक्रमण घटेको छ भने इटाली यस अवस्थामा पछाडि परेको छ । इटालीमा संक्रमण झन बढ्दै छ र मृत्यु संख्या पनि बढी रहेकोछ । बिहीबार इटालीमा एकै दिनमा ९९३ मानिसहरुले ज्यान गुमाएका छन् । बढ्दो संक्रमणका कारण इटालीमा क्रिसमसको अवसरमा लेटनाईट पार्टीमा प्रतिबन्ध लगाएको छ ।

www.worldometers.info/coronavirus अनुसार बिहीबार इटालीमा एकै दिनमा ९९३ मानिसले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाएको छ । देशका अस्पतालहरुको अवस्था झन् खराब हुँदै गइरहेको छ । यदि यो अवस्था रहिरह्यो भने धेरै जसो अस्पतालहरूले अस्थायी वार्ड बनाउनु पर्छ ।

यसैबीच, इटाली सरकारले कडाई देखाउन थालेको छ । प्रधानमन्त्री ज्युसेपे कोन्टेले क्रिसमस र नयाँ वर्षमा मध्यरातको पार्टीहरू हुन नदिने बताएका छन् । एक शहरबाट अर्को शहरको लागी यात्रा गर्न कडाई गरेको छ । महामारी शुरू भए देखि अहिले सम्म एक दिनमा मृत्युहुनेको अधिकतम संख्या भएको छ । त्यसकारण हामी कुनै पनि प्रकारको खुकोलो गर्न सक्दैनौं । नयाँ प्रतिबन्ध अन्तर्गत, केवल कामदारहरूलाई मात्र अनुमति दिइने प्रधानमन्त्री ज्युसेपे कोन्टेले बताएका छन् ।

साथै जर्मनीका स्वास्थ्यमन्त्री जेन्स स्पानले केही राजनीतिज्ञहरूले बेलायतमा छिट्टै नै भ्याक्सिन स्वीकृत हुने बारेमा प्रश्न उठाएका छन् । बेलायत सरकारले फाइजर खोप दुई दिन पहिले अनुमोदन गरेको थियो । हामी यो खोप चाँडो भन्दा चाँडो जोगाउन यथाशक्य गरिरहेछौं, तर यसको लागि युरोपियन मेडिकल रेगुलेटरको अनुमोदन एकदम महत्वपूर्ण छ । हामी यो कुरा स्पष्ट पार्न चाहन्छौं । यस विषयमा बेलायत र युरोपियन देशहरू बीच केही भिन्नता छ । हामी हतारमा कुनै जोखिम मोल लिन सक्तैनौ । हुनसक्छ यस महिनाको अन्त सम्म हामीसँग एक सुरक्षित खोप हुने बताएका छन् ।