नेपाली / English

करी पातले प्रतिरोध क्षमता बढाउन मद्दत गर्दछ : करी पात प्रयोग र फाइदाहरु

करी पातहरू खानालाई स्वादिष्ट बनाउनका साथै स्वास्थ्यको लागि पनि धेरै किसिमले लाभदायक छ । करी पातले कोरोना महामारीको समयमा शरीरको प्रतिरोध क्षमता बढाउन पनि मद्दत गर्दछ । साम्भर, उपमा, जस्ता अनेकौं दक्षिण भारतीय पकवानहरू बनाउँदा खानाको स्वाद बढाउन करी पत्ती प्रयोग गरिन्छ । तर सबैलाई करी पातहरू स्वास्थ्यको लागि लाभदायक हुनसक्छन भन्ने थाहा नहुन सक्छ ।

करी पातहरुलाई एक प्राकृतिक उपचारको रूपमा, करी पातहरू आयुर्वेदमा रक्तचाप, अपच र रक्ताल्पता जस्ता धेरै रोगहरूको उपचार गर्न प्रयोग गरिन्छ । शरिरमा भिटामिन ए, बी, सी, फाइबर, प्रोटीन, फलामको धनी करी पातहरूबाट बचाउन मद्दत गर्दछ । रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउन करी पातहरू प्रयोग गर्नुहोस् । करी पातसँग एन्टि–ब्याक्टेरिया, एन्टी–इन्फ्लेमेटरी र एन्टी–आक्सीडन्ट गुणहरू हुन्छन् र यसले बिहान खाली पेटमा सेवन गरेमा स्वाभाविक रूपले प्रतिरोधक क्षमता मजबूत गर्न मद्दत गर्दछ ।

करी पातका फाइदाहरू 
तीन देखि चार करी पातहरू तीन देखि चार तुलसी पातहरू सिल्बट्टामा पीसेर भाँडामा राखेर यसमा एक चम्चा मह मह थपेर यसलाई हरेक दिन बिहान खाली पेटमा उपभोग गर्दा यसले रोगहरू र प्रतिरोधात्मक क्षमता विरूद्ध लड्ने क्षमतालाई सुदृढ पार्छ र कोरोना संक्रमणबाट समेत बच्न कारगार सावित हुनसक्छ । त्यस्तै करीको पातको रसमा १ चम्मच नीबूको रस र एक चुटकी गुड़ मिलाएर सेवन गर्दा पित्त र बान्ता हुने समस्याबाट आराम हुन्छ । साथै, यदि पेट दुखाइ वा पखालाको समस्या छ भने, करी पातको सेवन उपयोगी साबित हुन्छ ।

यदि कुनै घाउ, खुजली, छाला, दाग वा छालामा जलेको संवेदना (पीपल हाइड)छ भने करी पातमा पानी थपेर पेस्ट बनाउनुहोस् र छालामा यसलाई लगाउनुहोस् । यसले एन्टिसेप्टिकको रूपमा काम गर्दछ । करी पातहरू फलाम र फोलिक एसिडमा समृद्ध हुन्छन्, त्यसैले यसले एनीमिया अर्थात एनीमिया निको पार्न पनि मद्दत गर्दछ । रोजाना करी पातहरू चबाउँन वा करी पत्तीको चिया पिएर कोलेस्ट्रोलसँग वजन घटाउन मद्दत गर्दछ । करी पातहरूले अधिक बोसो जलाउन मद्दत गर्दछ । करी पातले आँखाको प्रकाश बढाउँदै मोतियाबिनाको समस्या रोक्न पनि मद्दत गर्दछ । करी पातहरू भिटामिन ए मा समृद्ध हुन्छ जो आँखाका लागि लाभदायक मानिन्छ ।