नेपाली / English

सूर्य र शनि लगायत सबै ग्रहहरूलाई शान्त पार्ने केहि विशेष उपायहरु

ज्योतिषमा, निश्चित रूपबाट सबै  राशियोंको एक स्वामी अवश्य हुन्छ र यो स्वामी नौ ग्रहहरु मध्ये एक हुन्छ । कुनै ग्रहमा केवल एक राशि छ भने, कुनै पनि ग्रह २–२ राशिफलका स्वामी हुन् । राशि स्वामी, अर्थात ग्रहहरूको शुभ र अशुभ स्थितिले व्यक्तिको जीवन र क्यारियरमा पनि प्रभाव पार्दछ ।

यदि तपाइँ ज्योतिषमा विश्वास गर्नुहुन्छ भने तपाईले स्नान गर्ने पानीमा सम्बन्धित उपायहरू प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ तपाईको राशीको स्वामी ग्रहलाई शान्त र खुशी पार्न, वा कुंडलीमा कुनै ग्रह दोष हटाउन पानीमा केही राखेर नुहाउनाले राषीको स्वामीलाई शान्त पार्न र अशुभ हुनबाट बाँच्न सकिन्छ ।

सूर्यलाई शान्त पार्न


सूर्य सिंह राशिका स्वामी हुन । यस्तो अवस्थामा, यी राशिका जातकका मानिसहरूले कुंडलीमा सूर्य ठीक छैन भने दिनहुँ अलैंची, केसर, रातो चन्दन, मुलेठी वा कुनै रातो रंगको फूलहरू मिलाएर नुहाउनु पर्छ । यसले सूर्य ग्रहहरू शान्त गर्दछ र यसले अशुभ प्रभाव पार्दैन ।

चन्द्रमालाई शान्त पार्ने


ज्योतिषमा, चन्द्रमालाई कर्क राषीको स्वामी मानिन्छ । त्यसकारण, कर्क राषीका र कुंडलीमा चन्द्रमाका अशुभ प्रभाव भएका मानिसहरुले नुहाउने पानीमा सेतो चन्दन वा सेतो फूल मिसाएर नुहाउनु पर्छ । यो गरेर, चन्द्रमाको खराब प्रभाव हटेर जान्छ ।

मंगल शान्त गर्न


मंगल ग्रह मेष र वृश्चिकको स्वामी हो । तसर्थ, यी राशिका जातक र मंगल ग्रहको कुंडली अशुभ छ भने तिनीहरूले नुहाउने पानीमा रातो चन्दन, हींग र गुलाबका फूलका प्वाँखहरूहरूले नुहाउनु पर्छ ।

बुधको शान्तिको लागि


बुध कन्या र मिथुनको स्वामी मानिन्छ । यस्तो अवस्थामा यी दुई राशीका जातक र जातकको कुंडलीमा बुध ग्रहको नराम्रो प्रभाव पर्ने व्यक्तिले नुहाउने पानीमा मह, जायफल र चामल मिलाएर नुहाउनु पर्छ । यसले ग्रहलाई शान्त बनाउँछ र शरीर स्वस्थ रहन्छ ।

गुरु ग्रहको शान्तिको लागि


गुरुलाई धनु र मीन राशि का स्वामी मानिन्छ । यदि कुंडलीमा गुरु ग्रहको कुनै अप्रिय प्रभाव छ भने नुहाउने पानीमा हल्दी, मह र चमेली फूलका प्वाँखहरू थपेमा गुरु ग्रहलाई शीतल बनाउँदछ।

शुक्रको शान्तिको लागि


शुक्रलाई वृषभ र तुला राशिको स्वामी मानिन्छ । यस्तो अवस्थामा शुक्र ग्रहको कृपा पाउन वा यदि कुंडलीमा शुक्र ग्रह अशुभ छ भने नुहाउने पानीमा जायफल, अलैंची, चन्दन र दुध मिसाएर नुहाउन सकिन्छ ।

शनिको शान्तिको लागी


शनिलाई मकर र कुंभ राशिको स्वामी मानिन्छ । धेरै व्यक्तिको कुंडलीमा शनि भारी हुन्छ वा यसले हानिकारक प्रभाव पार्दछ । यसबाट बच्नको लागि नुहाउने पानीमा सौंफ, कालो तिल वा खसखसको दाना थपेर नुहाउनुहोस् ।

राहु केतु शान्त गर्न


राहु र केतुको अशुभ प्रभावहरू हटाउनको लागि नुहाउने पानीमा दुर्वा, रातो चन्दन र लोबान मिलाएर नुहाउन सक्छ ।

(नोटः यस लेखमा दिइएको जानकारी सामान्य जानकारी र विश्वासमा आधारित छ ।