नेपाली / English

’ताऊ ते’ नामक समुद्री आँधीबाट महाराष्ट्रलाई खतराः मुम्बईमा वांद्रे वरली समुद्री इलाका दुई दिनका लागि बन्द; तटीय जिल्लाहरूबाट मानिशहरूलाई सार्दै

मुम्बई । समुद्री आँधी ’ताऊ ते’ बाट महाराष्ट्रको दक्षिणी तटमा खतरा बढेको छ । १८ मई मा यो गुजरातको समुद्री तटहरूमा ठोक्किने अनुमान गरिएको छ । मौसम विभागका अनुसार महाराष्ट्रका तटीय क्षेत्रहरू जस्तै रायगड, सिन्धुदुर्ग, मुम्बई र पालघर यसभन्दा पहिले यसले कोंकणका केही क्षेत्रलाई प्रभावित गर्न सक्दछ आँधीबेहरीको बेला, कडा बतास यी क्षेत्रहरूमा प्रति घण्टा १७५ किलोमिटरको गतिमा चल्न सक्दछ ।

समुद्री तटमा हुने सम्भावित खतरालाई ध्यानमा राख्दै, महाराष्ट्रका मुख्यमंत्री उद्धव ठाकरेले विशेषगरि पालघर, रायगड, रत्नगिरी र सिन्धुदुर्गका तटीय क्षेत्रका जिल्ला प्रशासन, डिभिजनल कमिश्नर र जिल्ला कलेक्टरहरुलाई सतर्क र चक्रवातको लागि तयार हुन निर्देशन दिएका छन् । यी जिल्लाहरूको समुद्री तटमा रहेका गाउँलेहरूलाई पनि हटाइदैछन् ।